.Sanktuaria Maryjne - Lublin - Zamość - Krasnobród

Pielgrzymka – Sanktuaria Maryjne – Lublin – Zamość – Roztocze

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej

13-15 października 2023

1 dzień (piątek) – wyjazd w godzinach porannych (około 3,00), trasa około 6 godzin.

Przejazd do Lublina. Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej (Archikatedra Lubelska). Historia tzw. cudu lubelskiego sięga 1949 roku, kiedy na obrazie Matki Bożej pojawiły się krwawe łzy. Wierni uważali, że Matka Boska płacze nad umęczoną w okresie stalinowskim Polską. Od tego czasu do Lublina napływają rzesze pielgrzymów modląc się i prosząc o łaski.

Następnie spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie Archikatedry (wnętrza, zakrystia akustyczna i skarbiec), przejście na Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim (zwiedzanie ekspozycji stałej oraz nawiedzenie zabytkowej Kaplicy Trójcy Świętej. Kaplica to jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie, jej ściany pokrywają XV-wieczne rusko-bizantyjskie malowidła), Brama Grodzka, Plac po Farze, Zabytkowe kamienice, Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Kościół i klasztor oo. Dominikanów.

Przejazd do Krasnobrodu na obiadokolacje i nocleg.

2 dzień (sobota) – śniadanie.

Przejazd do Zwierzyńca: barokowy kościół na wyspie, willa Plenipotentówka, zabytkowy browar, Roztoczański Park Narodowy.

Przejazd do Zamościa, miasta wpisanego w 1992 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: Sanktuarium Matki Bożej Odwachowskiej w Zamościu (Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła) z słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Opieki (Łaskawej), spacer po Rynku Wielkim – serce i chluba miasta, Ratusz i kamieniczki mieszczańskie, Pałac Zamoyskich i pomnik Jana Zamoyskiego, Rynek Solny, synagoga, Rynek Wodny, Brama Lwowska, Twierdza Zamość, pozostałości murów miasta i obiektów pofortecznych, barokowy kościół franciszkanów.

Powrót do Krasnobrodu. Spacer do Kaplicy Objawień na wodzie z cudownym źródełkiem, następnie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej Szafarki Łask – Pocieszycielki Zamojszczyzny.

3 dzień (niedziela) – po śniadaniu wykwaterowanie z pensjonatu i przejazd do Markowej. Zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Celem muzeum jest pokazanie i upamiętnienie bohaterskich postaw Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin. Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym jednym nienarodzonym, w 1944 roku zostali rozstrzelani przez Niemców, ponieważ ukrywali w swoim domu ośmioro Żydów. Beatyfikacja rodziny odbędzie się 10 września 2023 roku.

W drodze powrotnej zatrzymamy się przy lokalu wyborczym, aby umożliwić chętnym uczestnikom głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu RP.

Powrót do Szaflar w godzinach wieczornych.


Cena 820,00 zł (wyjazd realizowany przy minimum 40 uczestnikach) 

zapisy pod nr tel 691277944
 

W cenie: transport,* zakwaterowanie w pensjonacie w Krasnobrodzie, pokoje 2-4 osobowe, * 2x śniadanie, * 1x obiad, 2x obiadokolacja, * usługi lokalnych przewodników, * bilety wstępów do zwiedzanych miejsc, * ubezpieczenie, * zestaw słuchawkowy tour guide podczas zwiedzania.