.GIETRZWAŁD PIELGRZYMKA NOWY TERMIN!!! 29-31 SIERPNIA 2020

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ Z GIETRZWAŁDU:

GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA – STOCZEK KLASZTORNY – NIEPOKALANÓW – ŚWIĘTY KRZYŻ

UWAGA NOWY TERMIN

29-31 SIERPNIA 2020

1 DZIEŃ

Wyjazd z rynku w Szaflarach w godzinach wczesno porannych (około 4,00 ). Przejazd do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, spacer tzw. Drogą Królewską na Łysą Górę do najstarszego w Polsce sanktuarium gdzie znajdują się Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Nawiedzenie bazyliki, msza święta, zwiedzanie Muzeum Misyjnego, platforma widokowa na „gołoborze świętokrzyskie”.

Następnie przejazd do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie. Modlitwa w kaplicy oraz zwiedzanie Muzeum św. Maksymiliana, założyciela klasztoru braci franciszkanów w Niepokalanowie oraz organizacji Rycerstwo Niepokalanej. Obiadokolacja i nocleg w Niepokalanowie.

2 DZIEŃ

Msza święta w sanktuarium, śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka.

W godzinach popołudniowych przyjazd do Gietrzwałdu – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiejz cudownym obrazem słynącym łaskami. W1877 roku dwóm dziewczynkom ukazywała się tam Matka Boska. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie objawienia zostały potwierdzone przez kościół.

Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który przedstawi historię objawień. Następnie udział w nabożeństwach, przejście do cudownego źródełka. Obiadokolacja i zakwaterowanie. Wieczorem Apel Jasnogórski.

3 DZIEŃ

Poranna msza święta, śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Stoczka Klasztornego, gdzie przywitają nas Księża Marianie. Zobaczymy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokojuoraz drugie miejsce miejsca uwięzienia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Spacer po klasztornym ogrodzie.

Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce, prowadzonego przez Ojców Jezuitów. Modlitwa przed obrazem Matki Bożej Świętolipskiej, koncert organowy, krótkie zwiedzanie z przewodnikiem.

W godzinach wczesno wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Szaflar. Przyjazd na miejsce po północy.

Cena od osoby: 500,00 zł

Świadczenia w cenie:

·Transport autokarem,

·Opieka pilota,

·Lokalni przewodnicy,

·Nocleg w ośrodkach turystycznych (pokoje 2-4 osobowe),

·2x śniadanie i 2x obiadokolacja,

·Bilety wstępów

·Ubezpieczenie NNW

ZAPISY W ZAKRYSTII W SZAFLARACH– ZALICZKA 100 ZŁ