Medjugorie - pielgrzymka

MEDJUGORIE-MOSTAR-KRAVICA-SARAJEWO-SZIGETVAR-PECS

6 - 12.10.2019

 

Medjugorie toniewielka miejscowość, znajdująca się wpołudniowej części Bośni iHercegowiny. Nazwa oznacza teren między wzgórzami. Objawienia Matki Boskiej z 1981 roku sprawiły, że spokojna wioska, wktórej mieszkańcy zajmowali się pracą naroli, uprawą tytoniu, warzyw i winogrona zmieniła się w dynamicznie rozwijające się miejsce kultu religijnego, doktórego przybywa wiele tysięcy pielgrzymów. Dziś Medjugorie to znane na świecie miejsce czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 06.10.2019

Wyjazd ok. godz.22,00, nocny przejazd przez Słowację i Węgry.

DZIEŃ 07.10.2019

Przyjazd do Medjugorie ok. godz. 10,00. Zwiedzanie Medjugorie , wspólny różaniec na GórzeObjawień. Msza. św. Powrót na obiadokolację i nocleg do pensjonatu.

DZIEŃ 08.10.2019

Śniadanie , przejazd do Mostaru. To bardzo ładne stare, muzułmańskie miasto z przepiękna starówką oraz słynnym mostem przerzuconym nad rzeką Neretwą. Przy powrocie przejazd nad Wodospady Kravica – grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat w Bośni i Hercegowinie. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 09.10.2019

Śniadanie , Msza św. , wspólna droga krzyżowa na Górę Kriżevac. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w pensjonacie .

DZIEŃ 10.10.2019

Śniadanie, przejazd do Sarajewa- zwiedzanie miasta , obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11.10.2019

Śniadanie, przejazd do Szigetvar po stronie węgierskiej , krótkie zwiedzanie miasta , w którym zobaczymy zamek i meczet sułtana Sulejmana. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 12.10.2019

Śniadanie , przejazd do Pecza , zwiedzanie miasta W mieście znajdują się liczne zabytki, w tym meczety pozostałe po okupacji tureckiej (1543–1686). Pod budynkiem Katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła z 4 wieżami znajdują się wczesnochrześcijańskie katakumby z IV w n.e. Cmentarz wczesnochrześcijański w Peczu został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 r. Ponadto w Peczu mieszczą się liczne muzea, w tym muzeum przy fabryce porcelany Zsolnayów, założonej w 1853 roku. Uniwersytet w Peczu to najstarszy uniwersytet na Węgrzech, ufundowany w 1367 r. przez Ludwika Węgierskiego. Tu również powstała pierwsza węgierska biblioteka publiczna (XVII w.). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.


CENA 1250,00 zł

(grupa minimum 25 uczestników)
 

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • Opłaty drogowe i parkingowe,
  • Opieka pilota,
  • Pięć noclegów w obiektach o standardzie turystycznym,
  • Wyżywienie: 5x śniadanie, 5x obiadokolacja,
  • Ubezpieczenie NNW i KL,
  • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

UWAGA:

Podany program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych). Ostateczną kolejność zwiedzanych obiektów na wyjazdach grupowych ustala pilot/przewodnik.

 

Dodatkowo płatne bilety wstępów do zwiedzanych miejsc.
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych o ofercie.
 

 

KAŻDY UCZESTNIK WYJAZDU MUSI POSIADAĆ WAŻNY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT